Teknoloji ve Yazmak

Günümüzde, yazdıklarınızı sadece kitaplarla ulaştırmak yetmiyor. Her alanda yaşamımızın bir parçası olan teknoloji düşüncelerimizi ulaştırmada bize önemli olanaklar sunuyor. Kalemle, kağıtla tek başınıza kalmanız ve yazarak yolculuğa çıkmanız, görüşlerinizi beyaz zemine aktarmanız, şüphesiz ki, en güzeli. Ancak, öyle bir dönemden geçiyoruz ki, bu çabanın yetersiz kaldığı duygusuna kapılıyorsunuz, teknolojik ortama siz de ekleniyorsunuz.

İyi ya da kötü olup olmadığı konusunda çok fazla zaman kaybetmemek en iyisi. Esas sorunun, sunulan olanakları hangi içerikle dolduracağımız sorusu olduğunu düşünüyorum. Her gün yaşanan olayları dünya, ülke ya da bölge gerçeği olarak ele almamız, düşüncelerimizi yansıtmamız mümkün. Hangi boyutta yaklaşacağımız bize kalmış.

Benim çabam, dünyanın, yerelliğe düşmeden, bölgenin ve kentin sorunlarını ele almak olacaktır. Çarşamba günleri, yazıları okuma olanağı bulacaksınız.

Ayrıca, daha önce “Körfez” gazetesi ve “Son Nokta” dergisinde, “Şehir Işıkları” başlığı altında çıkan yazılardan seçtiklerim de sitede yer alacak.

Önümüzdeki haftalarda buluşmak dileğiyle…

Ahmet Tüzün